Historia

Historia

Korzenie Gunnebo

Gunnebo ma niezwykle bogatą i długą historię sięgającą 1764 r. Z małej, szwedzkiej firmy produkcyjnej powstał koncern Gunnebo AB, który obecnie należy do światowej czołówki firm dostarczających produkty z branży zabezpieczeń. 

1764

W Gunnebo, małej miejscowości leżącej na wschodnim wybrzeżu Szwecji założone zostaje Gunnebo Engineering. Firma specjalizuje się w produkcją gwoździ oraz łańcuchów/zawiesi wykorzystywanych w przemyśle stoczniowym oraz spedycyjnym.

1994

HIDEF przejmuje EA Rosengrens AB, pierwszą w swoim port folio firmę z branży zabezpieczeń. HIDEF jest notowane na Sztokholmskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

1995

Gunnebo Engineering zostaje przejęte przez HIDEF i następnie grupa zmienia nazwę na Gunnebo AB. Nowym, strategicznym kierunkiem rozwoju grupy jest obszar zabezpieczeń mienia. Około 40 zasadnicznych przejęć zostaje dokonanych w latach 1994 - 2008. (PDF)

2005

Z grupy Gunnebo AB wydzielone zostaje Gunnebo Engineering, w rezultacie czego Gunnebo AB staje się firmą skupioną w 100% na branży security. Na obecny obraz firmy składa się ponad 40 podmiotów z branży zabezpieczeń. Roczny obrót wzrasta z 0,8 MEUR w 1993 r. do ponad 860 MEUR. 
Prezes firmy i CEO Holmqvist przechodzi na emeryturę. Następcą został Göran Gezelius, który rozpoczyna projekt Gunnebo One Company. Jego celem jest integracja grupy Gunnebo i zapewnienie jej wzrostu organicznego oraz wyższej rentowności.

2006

Częścią programu integracyjnego jest restrukturyzacja Gunnebo, która umożliwia oferowanie kompletnych systemów zabezpieczeń klientom z i poza Europy.

2009

Na stanowisko CEO oraz Prezesa Gunnebo AB powołany zostaje Per Borgvall. Nowy Prezydent Gunnebo tworzy trzy regiony: North Europe, South Europe oraz ROW.

2010

Kolejnym etapem rozwoju Gunnebo jako organizacji jest koncentracja na rozwoju produktowym jak również działania inwestycyjne na rynkach w Azji i na Środkowym Wschodzie.

W kwietniu 2010 roku Gunnebo otworzyło biuro w Szanghaju. 

2011

Gunnebo rozpoczęło ekspansję rynku zabezpieczeń w Ameryce Południowej.

Gunnebo otworzyło pierwszą fabrykę w Chinach.

2012

Malezja dołącza do krajów, w którym Gunnebo posiada swoje biura. Tym samym koncern Gunnebo obecny jest w 32 krajach na świecie.

Gunnebo przejmuje Hamilton Safe, drugiego co do wielkości dostawcę sejfów w USA.

2013

Gunnebo przejmuje udziały koreańskiego dystrybutora bramek kontroli dostępu ATG Entrance Corporation.

Koncern otwiera biura w Tajlandii i Birmie.Więcej...
Social Media
Marki Gunnebo
Odpowiedzialność