Klient
Caisse d’Epargne
Lokalizacja
Roubaix, Francja
Wymagane rozwiązanie
Automatyczne skrytki depozytowe
Wykorzystany produkt
Gunnebo SafeStore Auto

„SafeStore Auto oferuje wiele korzyści, które pomagają nam przyciągać klientów”.

O kliencie:
Caisse d’Epargne Savings Bank Nord France Europe to bank będący częścią grup Banques Populaires i Caisses d’Epargne. W północnej Francji posiada 270 oddziałów obsługujących 2,1 mln klientów. Automatyczne skrytki depozytowe Gunnebo SafeStore Auto zainstalowano w placówce położonej w Roubaix.

Słowami klienta:
– Zdecydowaliśmy się na ten krok, by sprostać oczekiwaniom naszych klientów – mówi Frédéric Havret, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży produktów bankowości detalicznej w Caisse d’Epargne. W swej wypowiedzi podkreśla również, że głównym celem banku jest podnoszenie jakości świadczonych usług, a wykorzystanie systemu automatycznych skrytek depozytowych SafeStore Auto stanowi idealne odzwierciedlenie aktualnie prowadzonej przezeń polityki. – SafeStore Auto oferuje wiele korzyści, które pomagają nam przyciągać klientów. To wysoce innowacyjne rozwiązanie, które bezpośrednio wpływa na wizerunek naszego banku – dodaje.

Korzyści:
Dla Caisse d’Epargne ważnymi zaletami systemu są przede wszystkim bezpieczeństwo i poufność zapewniane przez automatyczne skrytki depozytowe, których obsługa nie wymaga udziału pracownika banku.

– Teraz nasi klienci mogą korzystać ze skrytek o dowolnej porze, nawet poza godzinami pracy oddziału. Dla naszego banku skrytki SafeStore Auto to przede wszystkim nowoczesne rozwiązanie ułatwiające zarządzanie usługami i redukujące zaangażowanie pracowników w procesy depozytowe.

Fréderic Havret podkreśla również, że jest to dużo bardziej oszczędne rozwiązanie niż skarbce tradycyjne. Zajmuje też znacznie mniej miejsca. Na szczególną uwagę zasługują jednak przejrzystość działania i łatwość obsługi systemu.

– Ludzie przyzwyczaili się do używania bankomatów i w podobny sposób korzystają z SafeStore Auto. Różnica polega głównie na tym, że SSA zapewnia znacznie większe bezpieczeństwo i dużo więcej prywatności. Co więcej, to rozwiązanie wykorzystać można nie tylko jako system skrytek depozytowych, ale i urządzenie do wypłacania lub deponowania dużych sum pieniędzy.

Personel banku zyskał teraz więcej czasu na prowadzenie działań doradczych oraz sprzedaży produktów finansowych. Wprowadzenie nowego systemu poprzedziła ponadto kampania informacyjna zorganizowana przez bank, w ramach której przeprowadzono pokazy korzystania ze skrytek automatycznych.

– Reakcja klientów jest na ogół pozytywna, ponieważ nowe rozwiązanie odpowiada na główne ich potrzeby: gwarantuje elastyczność, zapewnia prywatność i daje poczucie bezpieczeństwa – dodaje Fréderic Havret.